RM10F2R21CT
Mfr.Part #
RM10F2R21CT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Description
RES SMD 2.21 OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
2.21 Ohms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%